Välkommen att kontakta oss

Gotlands Åkericentral AB

Post: Box 1163, 621 22 Visby
Besök: Skarphällsgatan 20, 621 41 Visby

Tel: 0498-28 28 00

Org.nr: 556086-2764
VAT: SE556086276401
Bankgiro: 431-1080

Öppet: Vardagar 7.00-16.00
(lunch 12-12.30)

Transport & Logistik

Tommy Stenström

0498-282886  
0737-492800
tommy.stenstrom@gotlandakeri.se

Transporter
samt försäljning av material

Jonny Gahne

0498-282861
0708-280061

jonny.gahne@gotlandakeri.se

Heléne Karlsson

0498-282887
0707-701093

helene.karlsson@gotlandakeri.se

Hans Smedberg
lastmaskinist 

0708-280014

hans.smedberg@gotlandakeri.se

Renhållning hushållssopor

Philip Johansson

0498-282800

Niclas Gylered

0498-282800

Linda Hansson

0498-282800

Containertransporter

Kristoffer Ekström

0498-282841
0762-757969
kristoffer.ekstrom@gotlandakeri.se

Service

SÅIFA automatstation Broväg

jourtel: 0707-437450

Bygg & Anläggning

Ronnie Smittsarve

0725-333713

ronnie.smittsarve@gotlandakeri.se

Täkter

Öppettider:
ÅC-gården 07.00-16.00
Brotäkten 06.45-15.45
Etelhemstäkten 06.45-15.45

Tord Stuxgren 

0498-282860
0708-280060 
tord.stuxgren@gotlandakeri.se

Emil Johansson

0707-877623
emil.johansson@gotlandakeri.se

Ekonomi & Administration

Marie Ahlgren
ekonomiansvarig/controller

0498-282884 marie.ahlgren@gotlandakeri.se

Katarina Olsson
bokföring,reskontra, löner 

0498-282888

katarina.olsson@gotlandakeri.se

Ulla Sahlsten

0498-282833

ulla.sahlsten@gotlandakeri.se

VD

Henrik Beijer

Tel: 0498-282882
Mobil: 0706-275295
Epost: henrik.beijer@gotlandakeri.se

Gotlands Åkericentral AB

Vi marknadsför transportuppdrag och maskintjänster för ca 40 anslutna åkerier över hela ön. Våra lastbilar transporterar bland annat schaktmassor, grusmaterial och övrigt byggmaterial. Vi sköter även snöröjning, grusning och kantskärning av vägar över större delen av ön.

Kontakta oss

Post: Box 1163,  621 22 Visby
Besöksadress: Skarphällsgatan 20, 62 141 Visby

Tel: 0498-28 28 00

E-post: info@gotlandakeri.se

Öppettider

Helgfria vardagar

Kontoret: 7.00-16.00 (lunch 12-12.30)
Täkter: 06.45-15.45

© 2014 Gotlands Åkericentral. All Rights Reserved.