Välkommen att kontakta oss

Gotlands Åkericentral AB

Post: Box 1163, 621 22 Visby
Besök: Skarphällsgatan 20, 621 41 Visby

Tel: 0498-28 28 00

Org.nr: 556086-2764
VAT: SE556086276401
Bankgiro: 431-1080

Öppet: Vardagar 7.00-16.00
(lunch 12-12.30)

Dag innan röddag så stänger vi kl 12:00

Transport & Logistik

Tommy Stenström

0498-282886 
tommy.stenstrom@gotlandakeri.se

Transporter
samt försäljning av material

Jonny Gahne

0498-282861

jonny.gahne@gotlandakeri.se

Heléne Karlsson

0498-282887

helene.karlsson@gotlandakeri.se

Hans Smedberg
lastmaskinist 

0498-282814

hans.smedberg@gotlandakeri.se

Containertransporter

Kristoffer Ekström

0498-282841

kristoffer.ekstrom@gotlandakeri.se

Bygg & Anläggning

Ronnie Smittsarve

0498-282831

ronnie.smittsarve@gotlandakeri.se

Täkter

Öppettider:
ÅC-gården 07.00-16.00
Brotäkten 06.45-15.45
Etelhemstäkten 06.45-15.45

Emil Johansson

0498-282832
emil.johansson@gotlandakeri.se

Ekonomi & Administration

Marie Ahlgren
ekonomiansvarig/controller

0498-282884 marie.ahlgren@gotlandakeri.se

Kattis Olsson
HR, löner 

0498-282888

kattis.olsson@gotlandakeri.se

Ulla Sahlsten

0498-282833

ulla.sahlsten@gotlandakeri.se

VD

Henrik Beijer

0498-282882
henrik.beijer@gotlandakeri.se

Gotlands Åkericentral AB

Vi marknadsför transportuppdrag och maskintjänster för ca 40 anslutna åkerier över hela ön. Våra lastbilar transporterar bland annat schaktmassor, grusmaterial och övrigt byggmaterial. Vi sköter även snöröjning, grusning och kantskärning av vägar över större delen av ön.

Kontakta oss

Post: Box 1163,  621 22 Visby
Besöksadress: Skarphällsgatan 20, 62 141 Visby

Tel: 0498-28 28 00

E-post: info@gotlandakeri.se

Öppettider

Helgfria vardagar

Kontoret: 7.00-16.00 (lunch 12-12.30)
Täkter: 06.45-15.45

© 2014 Gotlands Åkericentral. All Rights Reserved.